Z pewnością dostajesz pełno e-maili oraz odbierasz mnóstwo telefonów na temat usług, które nie są Ci potrzebne. Ponadto idąc ulicą zostajesz zasypany ogromem ulotek reklamowych. Zazwyczaj nie zwracasz na to uwagi, ale przy notorycznym kontakcie takich firm – nie poleciłbyś  tego przedsiębiorstwa swoim znajomym lub nie zwróciłbyś uwagi na tę firmę nawet, jeżeli miałaby ofertę, która aktualnie cię interesuje.

 

Jako przedsiębiorca możesz próbować dotrzeć do wielu osób, które nie będą korzystały z twoich usług, ale dlaczego nie pójść o krok dalej i osiągać lepsze wyniki przy mniejszym nakładzie pracy? Docierać szybciej do potencjalnych klientów oraz traktować ich indywidualnie? W dzisiejszych czasach klienci chętnie wymieniają się informacjami przez portale społecznościowe, dlatego jeden zadowolony klient może być iskrą i przyciągnąć do Ciebie więcej klientów, a co za tym idzie zapewnić zysk, niż kilkunastu traktowanych masowo klientów (którzy notabene mogą ci zaszkodzić negatywną opinią). Czasem mniej znaczy więcej.

W takim razie co zrobić, aby zdobyć lojalnych i rentownych klientów? Źródłem sukcesu wielu przedsiębiorców jest obsługa i to właśnie ona daje przewagę konkurencyjną. Wiemy, że  prawidłowa obsługa klienta to dynamiczny i często długotrwały proces, ale w tym przypadku bardzo opłacalny. Liczy się jakość, a nie ilość.

Nasuwa się kolejne pytanie: W jaki sposób obsługiwać klienta tak, by czuł się usatysfakcjonowany kontaktem z nami, lecz nie zajmował naszego całego czasu? To proste! Dużym ułatwieniem pracy jest system CRM, który uporządkuje nasze kontakty i wesprze procesy sprzedażowe, dzięki czemu nasza praca będzie bardziej wydajna. CRM pozytywnie wpłynie także na jakość obsługi naszych klientów.

Badania przeprowadzone przez Opinium na zlecenie firmy Verint Systems (The New Rulebook for Customer Engagement) pokazują, że prawie 90% konsumentów ma lepszą opinię na temat marek skupiających się na dobrej obsłudze klienta.

Dlaczego tak jest? Uważamy, że prawie każdy klient chce być traktowany priorytetowo. System CRM pozwala prowadzić ewidencję oraz planować kontakt z klientem tak, byś o niczym nie zapomniał.
Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteś w stanie poznać preferencje klientów, a następnie na tej podstawie dbać o lojalność konsumentów oraz dokładnie planować sprzedaż zamiast postępować po omacku.
Indywidualne podejście do klienta może sprawić, że poczuje się on w pełni “dopieszczony”, a tym samym będzie chciał rozwijać z Tobą współpracę i polecać firmę swoim znajomym.

Zobacz jak nasz bohater Krzysztof, wykorzystując CRM w swojej pracy handlowca, stara się obsługiwać klienta na najwyższym poziomie.

W takim razie, co jest lepsze dla Twojego przedsiębiorstwa? Nic nie wnoszący spam? Czy lojalni, rentowni klienci? Wybór należy do Ciebie!

Jeśli chcesz przetestuj darmową wersję DEMO CRM TradeAssistant i zobacz jak może Ci pomóc zwiększyć jakość obsługi klienta!

Dodaj komentarz